برچسب انرژی کولرگازی چیست؟

برچسب انرژی کولرگازی چیست؟

قبل از خرید کولرگازی بهتر است برچسب که بر روی آن زده شده است را چک کنید. بسیاری از افراد نمیدانند این برچسب ها برای چی هست. ما در این سایت هر آنچخ که باید درباره برچسب انرژی کولر گازی بدانید را برای شما آورده ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 اسپلیت لند
اسپلیت لند

برچسب انرژی چیست؟

برچسب انرژی از جمله عواملی است که در انتخاب محصول به خصوص کولر گازی باید به آن دقت کنید شما قبل از خرید کولر گازی حتما برچسب روی دستگاه را نگاه کنید. برای خیلی از افراد این سوال پیش می آید که برچسب انرژی چیست؟

برچسب انرژی صفحه ای است که حاوی اطلاعات مربوط به معیار ها و مشخصات فنی برای هر محصول است. این اطلاعات باید به صورت واضح و روشن باشد و بر روی دستگاه مورد نظر وصل باشد تا شما با دیدن آن اطلاعات اولیه آن را متوجه شوید.

برچسب انرژی کولر گازی

برچسب انرژی در کولرگازی روی پنل این محصول چسبانده می شود و یکی از موارد مهم و کاربردی به شمار می رود که باید درهنگام انتخاب و خرید تجهیزات سرمایشی و گرمایشی باید مورد توجه قرار بگیرد.

برچسب انرژی کولر گازی

یکی از مشخصه های یک سیستم تهویه مطبوع مناسب که برای بسیاری از افراد مهم است این است که میزان مصرف برق آن ها اقتصادی باشد و علاوه بر این ویژگی، بازدهی بالایی را هم داشته باشد.

برچسب انرژی اسپلیت

برچسب انرژی کولر گازی اسپلیت مانند سایر برچسب ها در یک طیف رنگ مشخص شده است که هر کدام  از این رنگ ها نشان دهنده مصرف انرژی محصول است. این طیف رنگ در 7 رنگ سبز پررنگ تا قرمز رده بندی شده  است و در کنار آنها اعداد لاتین قرار داده شده است که این اعداد لاتین از A تا G است.

آشنایی با برچسب کولر گازی

آشنایی با برچسب کولر گازی

 1. علامت استاندارد
 2. نشان دهنده شاخص بازده انرژی
 3. نشان دهنده ی نسبت بازده انرژی
 4. ظرفیت سرمایش بر اساس بی تو یو
 5. ظرفیت سرمایش بر اساس کیلووات
 6. نشان دهنده توان مصرفی دستگاه
 7. نوع دستگاه و مدل آن
 8. کلاس آب و هوایی دستگاه
 9. ظرفیت گرمایش دستگاه بر اساس کیلو وات
 10. نشان دهنده بازده حرارتی
 11. ضریب عملکرد دستگاه
 12. نام شرکت و مدل دستگاه

نسبت بازده انرژی

نسبت بازده انرژی (EER) یا همان رتبه‌بندی بازده انرژی است همانطور که از نام آن مشخص است، این ضریب نسبتی است که بین انرژی خروجی به شکل سرمایش و انرژی ورودی که همان برق مصرفی برای تامین سرمایش مشخص شده است، بر قرار است.

یکی از برچسب های مهم که در برچسب انرژی کولر گازی وجود دارد نسبت بازده انرژی است و شما باید در هنگام خرید به این نکته توجه زیادی بکنید.

رتبه بندی برچسب انرژی به ازای EER

بهترین رتبه برچسب انرژی شامل A است. رتبه بندی برچسب انرژی به ازای EERشامل:

رتبه بندی برچسب انرژی به ازای EER

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید