روش درست نگهداری از کولر گازی

روش درست نگهداری از کولر گازی
 اسپلیت لند
اسپلیت لند

1. کم شدن گاز کولر گازی باعث صدمات شدید به کمپرسور می‌شود از این رو بهتر است بطور سالیانه طی عملیات سرویس کولر گازی، گاز دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. برای شارژ کولر گازی می‌توانید به صفحه ” آموزش شارژ گاز کولر گازی و نحوه تشخیص کمبود گاز آن ” مراجعه کنید.

2. تمیز بودن کندانسور کولر گازی سبب کاهش برق مصرفی کولر گازی می‌شود

3. زمانی که می‌خواهید کولر گازی را از حالت سرمایشی به گرمایشی انتقال دهید ابتدا کولر گازی را خاموش کرده  سپس تنظیمات را تغییر دهید. توجه داشته باشید این عملیات هنگام روشن بودن کولر گازی انجام نشود.

4. هر 30 روز یکبار اقدام به شستشوی فیلتر و توری هوای کولر گازی نمایید.

5. از کولر‌های گازی در تمام وقت استفاده نکنید و به آنها اجازه استراحت دهید.

6. برق ورودی کولر گازی به هیچ عنوان نباید نوسان داشته باشد.

7. به محض مشاهده باد گرم کولر گازی و کم شدن قدرت آن بلافاصله کولر گازی را خاموش کرده و با تعمیر کاران زرین سرویس تماس حاصل فرمایید.

8. برای جلوگیری از برخی آسیب‌ها به کمپرسور دستگاه بهتر است حتما در کناره‌های کندانسور فاصله ای به طول 1 متر ایجاد نمایید.

9. به هیچ عنوان از حضور دستگاه کولر آبی و کولر گازی در یک مکان استفاده نکنید. چرا که کولر‌های آبی رطوبت ایجاد می‌کنند و در مقابل کولر‌های گازی رطوبت هوا را از بین می‌برند.

 

جلوگیری از خراب شدن کولر گازی

 

 

برای نگهداری از کولر گازی چه کارهایی انجام دهیم؟

1. کولر گازی را خاموش و روشن نکنید.

بهتر است دمای کولر گازی را روی درجه مناسبی تنظیم کنید تا مرتبا نیاز به خاموش و روشن کردن دستگاه نشود. روشن و خاموش کردن کولر گازی بصورت مکرر سبب بالا رفتن استهلاک قطعات و مصرف زیاد برق خواهد شد.

2. کولر گازی را تمیز نگه دارید.

تمیز نگه داشتن کولر گازی یکی از روش نگهداری از کولر گازی بشمار می‌رود. بهتر است سالانه دو بار در حین فصل تابستان اقدام به تمیز کردن کولر گازی نمایید. وجود گرد و غبار درون پنل‌های کولر گازی و فیلتر هوای آن باعث می‌شود عملکرد دستگاه با اختلال مواجه شده و مصرف برق نیز افزایش یابد.

3. از نبود نشتی درون کانل‌های کولر گازی مطمئن شوید.

وجود نشتی درون کانال‌های کولر گازی سبب اتلاف انرژی خواهد شد پس بهتر است بعد از شناسایی کولر گازی و در صورت داشتن کانال آن‌ها را بررسی نموده و در صورت وجود نشتی این مشکل را برطرف نمایید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید